Ćwiczenia z gumą: propozycja dla każdego

Nie przepadasz za treningami na siłowni? Nie masz czasu lub pieniędzy na regularne uczęszczanie na zajęcia sportowe? A może potrzebujesz jakiejś odmiany i chcesz sięgnąć po nowy zestaw ćwiczeń? Guma do ćwiczeń fitness to propozycja dla wszystkich: z jej pomocą mogą ćwiczyć mężczyźni i kobiety, początkujący i zaawansowani, osoby potrzebujące specjalnego treningu lub zainteresowane ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Ceny gum do ćwiczeń zaczynają się już od kilkunastu złotych – niewielka inwestycja zaowocuje wspaniałymi efektami przy regularnym treningu.

Gumy do ćwiczeń – dlatego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w gumę do ćwiczeń? Przede wszystkim ten niepozorny gadżet pozwala na stworzenie dodatkowego oporu – w ten sposób mięśnie pracują ciężej, a sam trening bardzo szybko przyniesie pierwsze efekty. Ponadto trening z wykorzystaniem gumy nigdy Ci się nie znudzi: do wyboru masz mnóstwo rozmaitych programów treningowych. Znajdziesz je w Internecie, choć możesz także wybrać się na trening do trenera. Dzięki temu poznasz prawidłową technikę ćwiczeń z gumą oraz ustalisz plan treningowy. Nawet podczas pracy nad konkretną partią mięśni tak naprawdę ćwiczy całe Twoje ciało – z tego powodu ćwiczenia z gumą są rekomendowane dla wszystkich osób zainteresowanych wysmukleniem oraz wzmocnieniem całego ciała.

Jaką gumę do ćwiczeń wybrać?

Do wyboru masz wiele modeli taśm – począwszy od najprostszych propozycji po gumy z dodatkowymi uchwytami ułatwiającymi wykonywanie ćwiczeń. Na początek nie wybieraj gum o zbyt dużym oporze – będziesz mieć problem z wykonaniem prawidłowo ćwiczeń. Guma o średniej szerokości będzie najlepsza; jeśli poczujesz, że potrzebujesz większego oporu, możesz złożyć ją na pół lub wymienić na inny model. Gumy do ćwiczeń nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc możesz zebrać cały zestaw, dzięki któremu bez problemu wykonasz wszystkie ćwiczenia. To jeden z najtańszych gadżetów do ćwiczeń, za pomocą którego możesz wykonać trening nawet na niewielkiej powierzchni.