Dlaczego warto postawić na gumy oporowe?

Taśmy treningowe stanowią urozmaicenie regularnych treningów. Jeśli ćwiczenia na siłowni sprawiają Ci coraz mniej przyjemności, a postępy stają się mniej widoczne, pora zmienić nieco w swoim planie treningowym. Nowe bodźce i ćwiczenie innych partii mięśni z wykorzystaniem nowych akcesoriów sprawi, że urozmaicisz czas spędzany na siłowni oraz jednocześnie dodatkowo wzmocnisz swój organizm.

Wybierz taśmy treningowe, by zyskać nowe efekty

Gumy oporowe często pojawiają się na treningach na siłowni, jednak możesz korzystać z nich również podczas treningów w domu czy na wyjazdach. Sama guma oporowa będzie doskonałą propozycją dla osób zainteresowanych kontynuowaniem ćwiczeń w czasie urlopu: guma jest lekka i zajmuje mało miejsca, więc możesz wziąć ją ze sobą wszędzie. Przyda się także, jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia nad podciąganiem. Ciężar własny może być w tym wypadku zbyt duży – dzięki wykorzystaniu gum oporowych możesz wykonywać bez problemu ćwiczenia trudne siłowo. Niska cena gum oporowych sprawia, że możesz zainwestować w cały komplet; taki zestaw sprawdzi się idealnie w przypadku kompleksowego treningu. W ten sposób możesz zarówno ćwiczyć równowagę, jak i wzmacniać mięśnie czy zrobić trening siłowy. Nawet jeśli nie posiadasz domowej siłowni, a treningi w domu wykonujesz sporadycznie, warto posiadać zestaw taśm treningowych. Nie zajmą dużo miejsca, a bez problemu możesz wykonać trening w każdych warunkach.

Gumy oporowe – przyrząd dla każdego

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z regularnymi treningami, czy też znasz się już bardzo dobrze na układaniu swojego skutecznego treningu, postaw na specjalne taśmy do treningów. Im grubsza i szersza guma, tym większy opór będzie stawiała podczas ćwiczeń – jeśli planujesz dopiero sprawdzić to rozwiązanie, wybierz raczej cieńszą gumę, którą w razie potrzeb możesz złożyć. Szersza guma to z kolei propozycja dla osób bardziej doświadczonych, które dokładnie wiedzą, jaki rodzaj taśmy będzie im potrzebny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *