Domowy trening – co możesz robić?

Nie lubisz odwiedzin na siłowni? Zimą ciągle łapiesz przeziębienia przez wizyty na basenie? Bieganie po parku jest dla Ciebie źródłem stresu? Nie ma sensu rezygnować z aktywności fizycznej  tylko dlatego, że nie możesz dopasować treningów do własnych preferencji. Domowe treningi są alternatywą dla wszystkich osób, które nie przepadają za ćwiczeniem poza domem lub nie mogą znaleźć czasu na regularne uczęszczanie na zajęcia. Co możesz robić, by zachować formę, jeśli nie posiadasz domowej siłowni?

Regularne ćwiczenia – prosty sposób na doskonałą sylwetkę

Treningi wykonywane raz w miesiącu nie wystarczą, jeśli chcesz zadbać o formę oraz sylwetkę. Jeśli jednak wygospodarujesz trochę czasu dwa lub trzy razy w tygodniu, pierwsze efekty zauważysz bardzo szybko. Wybór ćwiczeń jest naprawdę bogaty: możesz zdecydować się na pilates, dzięki czemu popracujesz nad koordynacją oraz wykonasz proste ćwiczenia rozciągające. Joga pozwoli Ci na wyciszenie, natomiast zumba wręcz przeciwnie – to energetyzujące ćwiczenia dla każdego. A może intensywny trening  kardio? Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, zafunduj sobie 45 – minutowy wycisk. Do ćwiczeń nie potrzebujesz żadnych specjalnych akcesoriów; wystarczy strój sportowy oraz mata. Koniec z wymówkami: odpalaj film z wybranymi ćwiczeniami, wskakuj w strój i zacznij trening!

A może trening siłowy?

Do wykonania treningu siłowego będziesz potrzebować dodatkowych akcesoriów; nie muszą to być jednak sztangi lub duże hante. Zamiast nich postaw na kettle. Odważniki o charakterystycznym kształcie dostępne są w różnych wariantach: zarówno lżejsze, jak i cięższe. W ten sposób możesz wykonać kompletny trening siłowy oraz zadbać o wytrzymałość oraz koordynację. Kolejną świetną propozycją będą także specjalne taśmy treningowe. Te grubsze i szersze będą stawiały większy opór; jeśli zależy Ci na uniwersalnym modelu, wybierz tę nieco węższą. Za pomocą gumy możesz wykonać trening w każdych warunkach – zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów. Nie zajmuje także wiele miejsca, więc możesz postawić na kilka wariantów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *