Guma do ćwiczeń: sposób na ciekawy trening

Dlaczego warto zainwestować w gumę do ćwiczeń? Przede wszystkim jest to stosunkowo niewielki gadżet, który nie zajmuje dużo miejsca, a pozwala na wykonanie efektywnego treningu. Gumy do ćwiczeń są również lekkie, więc możesz zabierać je ze sobą niemal wszędzie – świetnie sprawdzą się, jeśli planujesz ćwiczyć także na urlopie. Nie musisz organizować siłowni domowej, by poćwiczyć – wystarczy odpowiednio dobrana guma. Crossfit oraz inne dziedziny również wykorzystują gumy jako uzupełnienie treningów.

Gumy do ćwiczeń – jakich efektów możesz się spodziewać?

W zależności od tego, po jaką gumę sięgniesz, możesz spodziewać się różnych efektów. Możesz zdecydować się na produkt do ćwiczeń siłowych – dzięki temu nie tylko angażujesz wybrane partie mięśni, ale również wzmacniasz całe ciało. Szeroka gama ćwiczeń z gumą pozwala na stworzenie idealnego treningu dopasowanego do Twoich potrzeb. Z kolei taśmy fitness doskonale sprawdzą się  do ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągania. Często wykorzystywane są również przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych – w tym wypadku ćwiczenia powinien ułożyć profesjonalista: rehabilitant lub fizjoterapeuta. W internecie znajdziesz szereg ciekawych ćwiczeń z wykorzystaniem gumy – dzięki temu urozmaicisz swoje treningi oraz zadbasz o wszystkie partie swoich mięśni.

Jaką gumę do ćwiczeń wybrać?

Poszczególne gumy posiadają inne zakresy oporu: zwykle różnią się one głównie szerokością. Producenci sami ustalają sposób oznaczenia, choć w wielu przypadkach największy zakres obciążenia będzie miała guma w kolorze pomarańczowym, a najmniejszy – czerwonym. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować, wybierz gumę o mniejszym zakresie obciążenia, ponieważ będzie ona uniwersalna; grubsze gumy wykorzystywane są przede wszystkim przez zaawansowanych użytkowników. Gumy do ćwiczeń są niedrogim rozwiązaniem, na które może pozwolić sobie każdy; możesz skompletować zestaw akcesoriów, które najlepiej będą odpowiadały Twoim wymaganiom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *