Gumy do ćwiczeń – dla kogo?

Gumy do ćwiczeń pojawiają się coraz częściej nie tylko na siłowniach, ale również w prywatnych domach. Coraz więcej osób docenia bowiem możliwość wykonania kompletnego treningu bez względu na okoliczności. Nie zawsze masz możliwość zabrania ze sobą kettla lub sztangi, a niewielkie mieszkanie nie pozwoli na rozłożenie maty. W takim wypadku z pomocą przychodzą specjalne gumowe taśmy do ćwiczeń. Dzięki nim bez problemu zaangażujesz wszystkie mięśnie – również głębokie. Trening z wykorzystaniem gum to propozycja dla każdego.

Dlaczego warto trenować z gumą?

Przede wszystkim taki trening możesz wykonać w dowolnym miejscu: nie tylko na siłowni, ale również we własnym domu, ogrodzie, na urlopie czy weekendowym wyjeździe. Wystarczy spakować gumę do walizki lub plecaka; nie potrzebujesz dużo miejsca, by bez problemu wykonać trening. Sama guma nie waży wiele i nie zajmuje dużo powierzchni, więc możesz skompletować zestaw gum do każdego treningu. Ćwiczyć może każdy – zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a także osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą wykonywać ćwiczeń z dodatkowym obciążeniem. Jeśli w Twoim stanie zdrowia ćwiczenia z hantlami są zabronione, postaw na lżejszy trening z wykorzystaniem gumy do ćwiczeń.

Jaką gumę do ćwiczeń wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na stopień oporu; lekki i średni będą idealne dla osób początkujących, które dopiero zaczynają wykonywać ćwiczenia z gumami. Kiedy nabierzesz wprawy oraz poczujesz, że potrzebujesz nieco mocniejszej gumy, możesz zdecydować się na szerszą taśmę. Zanim zdecydujesz się na zakupy, zapoznaj się z ofertą kilku sklepów i postaw na najlepiej wykończoną taśmę – dzięki temu masz gwarancję, że posłuży Ci dłużej oraz nie pęknie podczas treningu. Ceny gum do ćwiczeń zaczynają się już od kilkunastu złotych – dzięki temu możesz bez problemu kupić kilka sztuk i zabierać je ze sobą na wyjazdy. Koniec z wymówkami – teraz pełnowartościowy trening możesz wykonać niemal wszędzie. Nie potrzebujesz dużej przestrzeni i profesjonalnych narzędzi – wystarczy odpowiednio dobrana guma oraz zestaw ćwiczeń.