Kettlebell – ćwiczenia dla każdego

O wspaniałej sylwetce marzy niemal każdy; nie da się jej jednak osiągnąć bez regularnych ćwiczeń. Jeśli masz problem, by regularnie ćwiczyć na siłowni, możesz zdecydować się po narzędzie, które coraz częściej polecają profesjonalni trenerzy oraz osoby z dużym doświadczeniem w kwestii treningów siłowych oraz wytrzymałościowych. Dlaczego kettlebell jest tak uniwersalnym gadżetem?

Ćwiczenia z odważnikami: praca nad siłą i wytrzymałością

Niezależnie od tego, czy zależy Ci przede wszystkim na wzmocnieniu całego organizmu, czy preferujesz raczej treningi siłowe – kettlebell będzie doskonałą propozycją. Ten stosunkowo niewielki żeliwny odważnik wygląda niepozornie: kiedy jednak próbujesz go podnieść, okazuje się, że kula może ważyć nawet 25 kg. Choć ciężka, zajmuje niewiele miejsca: dzięki temu trening możesz wykonać niemal w dowolnym miejscu. Nie potrzebujesz osobnego dużego pomieszczenia na ćwiczenia – wystarczy wolny kawałek podłogi. Jeśli chodzi o kettle, ćwiczenia mają charakter interwałowy, dzięki czemu pozwalają szybko poprawić kondycję; pierwsze efekty pojawią się już po kilku treningach. Trening z kettlami jest wszechstronny, a dzięki wielu ćwiczeniom możesz zadbać o dużą rozmaitość.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Trening z wykorzystaniem odważników kojarzy Ci się wyłącznie z nudnymi wymachami? Zajrzyj na strony internetowe, na których znajdziesz wiele propozycji treningów. W ten sposób poznasz różne ćwiczenia i urozmaicisz swoje regularne treningi. Nie posiadasz własnego odważnika? Nie szkodzi – wybierz się na siłownię; znajdziesz tam szeroki wybór odważników, więc możesz sprawdzić, który model będzie dla Ciebie najlepszy. Przed zakupem zwróć także na jakość – to ona będzie miała kluczowe znaczenie, dlatego czasem warto dopłacić kilkanaście złotych, by zyskać produkt wyższej jakości. Pamiętaj, że efekty przyniosą tylko prawidłowo wykonywane ćwiczenia; jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystywać kettlebell do ćwiczeń, przed jego użyciem skonsultuj swój plan treningowy z profesjonalistą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *