Kettlebell – dlaczego warto?

Kettlebell to specjalnie zaprojektowany odważnik, który idealnie sprawdza się do codziennych treningów. Efekty w przypadku regularnych ćwiczeń są naprawdę rewelacyjne: kettlebell to doskonała alternatywa dla tradycyjnych hantli. Dlaczego warto postawić na taki rodzaj treningu?

Na jakie efekty możesz liczyć?

Przede wszystkim ćwiczenia z odpowiednim obciążeniem bardzo szybko pozwalają na poprawę siły oraz wytrzymałości organizmu; rozbudujesz także w ten sposób mięśnie. Sylwetka rozwija się także harmonijnie i proporcjonalnie. To jednak nie wszystko: wybierając kettlebell masz także możliwość ćwiczenia koordynacji ruchowej oraz sprawności fizycznej i równowagi. Takie narzędzie do kompleksowych ćwiczeń pozwala również na szybsze spalanie kalorii – jeśli szukasz niedrogiego i prostego w obsłudze narzędzia do codziennych ćwiczeń, kettlebell będzie idealnym rozwiązaniem. Efekty pojawią się naprawdę szybko: jeżeli cenisz sobie ćwiczenia, których efekt zobaczysz niemal natychmiast, zainwestuj w kettlebell.

Jaki kettlebell wybrać?

Dobrze dobrany odważnik będzie dużym ułatwieniem podczas treningu; do wyboru masz bardzo wiele opcji. Najważniejsze jest, by kettlebell najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom, bowiem wtedy chętnie będziesz po niego sięgać. Zwróć uwagę na jego wykonanie: jakakolwiek niestaranność sprawi, że szybko zniechęcisz się do treningów. Jeśli chodzi o ciężar, 24 kg kettlebell będzie standardową propozycją dla większości mężczyzn – sprawdzi się idealnie do treningu wykonywanego oburącz. Najpopularniejszym rodzajem odważników będą te wykonane z ogumowanego żeliwa; możesz zdecydować się także na klasyczny kettlebell żeliwny. Wymogiem będzie przede wszystkim jakość wykonania: tylko wtedy masz możliwość przeprowadzenia efektywnego treningu. Jeśli zastanawiasz się nad narzędziem do ćwiczeń, które możesz ustawić nie tylko na siłowni, ale również we własnym domu, kettlebell będzie najlepszą propozycją – zarówno dla aktywnych mężczyzn, jak i planujących regularne treningi kobiet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *