Kettlebell – skuteczny trening dla każdego

Trening z wykorzystaniem żeliwnego odważnika bije rekordy popularności zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. Mało kto wie jednak, że kettlebell wcale nie jest nowym rozwiązaniem; już od ponad 100 lat pojawia się jako narzędzie treningowe na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem ćwiczeń z odważnikiem do swojego indywidualnego treningu, nie wahaj się ani chwili dłużej – lista zalet jest naprawdę długa.

Korzyści ze stosowania odważnika

Czemu warto? Ćwiczenia ze sztangą nie pozwalają na asymetryczną pracę mięśni – tymczasem kettlebell umożliwia pracę zarówno nad prawą, jak i lewą połową ciała. Dzięki temu możesz zadbać o to, by wyrównać zarówno wytrzymałość, jak i wielkość mięśni. Co ważne, trening z kettlem może być jedyną Twoją aktywnością – jeśli nie przepadasz za wizytami na siłowni czy bieganiem, postaw na trening z wykorzystaniem odważników. Efekty pojawią się bardzo szybko: masz możliwość jednocześnie redukować tkankę tłuszczową oraz budować mięśnie i rzeźbić sylwetkę. Brzmi wspaniale? To nie wszystko – nie musisz organizować całej domowej siłowni, by móc odbyć efektywny trening w domu. Wystarczy odpowiednio dobrany odważnik i strój do treningu oraz odrobina miejsca; nawet w niewielkim mieszkaniu możesz przeprowadzić satysfakcjonujący trening.

Kettlebell – o czym należy pamiętać?

Jeśli chodzi o trening z odważnikami, warto na początek zasięgnąć porady u specjalisty. Trener personalny pomoże w ustaleniu, jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze; zadba również o to, by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo. Wiele interesujących propozycji treningowych znajdziesz również w Internecie: w ten sposób zadbasz również o urozmaicenie swoich regularnych treningów. Pierwsze efekty pojawią się już po kilku treningach – to zatem także doskonałe rozwiązanie dla osób, które z niecierpliwością liczą na pojawienie się szybkich rezultatów oraz łatwo się zniechęcają. Zainwestuj w odważnik dopasowany do Twoich możliwości i rozpocznij treningi już dziś.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *