Kettlebell – sposób na skuteczny trening

Znudziły Ci się już treningi na maszynach? Nie przepadasz za ćwiczeniami w grupie? A może lubisz szybko widzieć pierwsze efekty swojej pracy? Kettlebell to narzędzie, które doskonale sprawdzi się w każdych warunkach – z jego pomocą możesz wykonać zarówno podstawowy trening, jak i bardziej zaawansowane ćwiczenia. Jeśli szukasz sposobu na efektywne wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym, warto zainwestować w odważnik, dzięki któremu bez problemu wykonasz trening nawet na niewielkiej powierzchni.

Zalety ćwiczeń z odważnikiem

Ćwiczenia z kettlem nie wymagają wcale zbyt dużo czasu: na trening wystarczy kilkanaście minut. To sprawia, że nawet osoby, które nie mają czasu na regularne uczęszczanie na siłownię mogą popracować nad swoją sylwetką. W Internecie znajdziesz wiele propozycji zarówno pojedynczych ćwiczeń, jak i programów treningowych: z pewnością wybierzesz wariant idealnie dobrany do Twoich potrzeb. Trenować z odważnikiem możesz w niemal dowolnym miejscu: w domu, mieszkaniu, ogródku, parku, na wyjeździe.

Odważnik, choć waży sporo, nie zajmuje dużo miejsca, dlatego bez problemu możesz przewozić go w bagażniku samochodu. Jeśli nie przepadasz za regularnymi treningami, za pomocą odważnika możesz zadbać o swoją sylwetkę. Trening z użyciem kettla to jednocześnie sposób na wysmuklenie sylwetki oraz budowaniu mięśni – takie połączenie przypadnie do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Odpowiednio dobrany trening może być również rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa – ważne, by ćwiczenia dobierać wraz z fizjoterapeutą.

Jaki kettlebell wybrać?

Jeśli chodzi o odważniki, wybór jest całkiem spory: dla osób początkujących nie zaleca się jednak wybierania zbyt ciężkich kettli. Zanim zaczniesz regularnie trenować, zapoznaj się z zestawem ćwiczeń i skonsultuj go z trenerem: nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia przyniosą więcej szkody niż pożytku. Na początek świetną propozycją będzie odważnik o wadzie 12 kg. Jeśli chodzi o kettlebell 12 kg, cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *