Kettlebell turniejowy – propozycja dla każdego

Treningi z kettlami już na stałe zagościły na siłowniach oraz salach fitness. Nic dziwnego – dzięki odważnikom możesz bez problemu wykonać trening ogólnorozwojowy, a szeroka gama ćwiczeń pozwala na wprowadzenie wielu urozmaiceń do standardowych treningów. Zastanawiasz się nad zakupem własnego odważnika? Do wyboru masz szereg modeli o różnym kształcie oraz wykonaniu. Duże znaczenie ma także materiał, z którego powstają kettle. Jeśli szukasz propozycji, po którą możesz sięgnąć Ty oraz Twoi najbliżsi – niezależnie od wzrostu i kilogramów, zdecyduj się na kettlebell turniejowy.

Kettlebell turniejowy – dlaczego warto?

Odważniki turniejowe to narzędzia zaprojektowane specjalnie na zawody: są to kettle o takich samych wymiarach, a różnym ciężarze z wygodną, szeroką rączką. Szeroki uchwyt pozwala na wygodne złapanie odważnika oraz mniejsze obciążenie nadgarstka. Choć kettlebell turniejowy dedykowany jest zawodowcom, bez problemu mogą po niego sięgać także osoby zainteresowane ogólnorozwojowym treningiem. Ten rodzaj odważnika będzie również doskonałą propozycją dla osób, które chcą zainwestować w swój własny kettlebell, ponieważ każdy z odważników zajmuje tyle samo miejsca. To oznacza, że jeśli zaczniesz treningi z kettlem o wadzie 16 kg, a potem stopniowo zaczniesz sięgać po cięższe odważniki, nadal masz do dyspozycji narzędzia o tych samych wymiarach, które bez problemu zmieścisz w szafie lub pod łóżkiem.

Który kettlebell wybrać?

Na początek nie wybieraj zbyt ciężkiego odważnika: możesz mieć problem z prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Zamiast tego wybierz kettlebell o średniej ciężkości – 16 kg to uniwersalna propozycja. Jeśli chodzi o kettlebell turniejowy, cena zaczyna się od ok. 100 zł. Warto dołożyć jednak kilkanaście złotych i zdecydować się na odważnik wysokiej jakości, ponieważ będzie on bardziej odporny na uszkodzenia i jednocześnie wygodniejszy w użytkowaniu. Niskiej jakości kettle to również większe ryzyko niestarannego wykonania uchwytu, przez co w szybkim czasie możesz nabawić się odcisków na dłoniach.