Kettlebells – alternatywa dla tradycyjnych treningów

Znudziły Ci się standardowe ćwiczenia na siłowni? Planujesz urozmaicenie swojego treningu? A może nie zawsze masz możliwość korzystania z siłowni, a sztanga nie zmieści się w Twoim mieszkaniu? Kettlebell to żeliwny odważnik, za pomocą którego bez problemu wykonasz kompleksowy trening – również we własnym domu.

Dlaczego warto sięgnąć po odważniki?

Kettlebell wcale nie jest nowym narzędziem do ćwiczeń – korzystano z niego już w XVIII wieku w czasie treningów wojskowych. Obecnie jest on wybierany przez trenerów oraz miłośników siłowni oraz fitnessu. Okazało się bowiem, że ten na pierwszy rzut oka niepozorny odważnik potrafi angażować te partie mięśni, które zwykle rzadko pracują podczas zajęć na siłowni. Kettlebell nie zastąpi treningu ze sztangą – będzie jednak doskonałym jego uzupełnieniem. Warto zacząć ćwiczenia z kettlebells, ponieważ jest to prosty sposób na zwiększenie wytrzymałości organizmu oraz poprawę koordynacji. Uwielbiają je również osoby walczące o wymarzoną sylwetkę, bowiem dobrze dobrane ćwiczenia bardzo szybko przynoszą pierwsze efekty.

Kettlebell – o czym pamiętać podczas treningów?

Trening z wykorzystaniem odważników – jak każdy inny – wykonany w nieprawidłowy sposób może przynieść więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim niezbędna jest solidna rozgrzewka: bez niej nawet nie sięgaj po odważniki. Im cięższy kettlebell, tym szybciej pojawią się efekty? Niekoniecznie: zanim przejdziesz do cięższych odważników, najpierw zadbaj o odpowiednią technikę. Jeśli chodzi o ćwiczenia, odważniki kettlebells umożliwiają wykonywanie kompletnego treningu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. W Internecie znajdziesz szereg propozycji takiego treningu, jednak jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z ćwiczeniami, zdecyduj się jednak na wizytę na siłowni i zasięgnij porady u specjalisty. Trener nie tylko pokaże Ci, w jaki sposób powinna wyglądać pozycja startowa, ale również sprawdzi, czy prawidłowo wykonujesz poszczególne ćwiczenia. Ułoży także wspólnie z Tobą program treningowy i dopasuje obciążenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *