Maczuga clubbell – do czego służy?

Trening z maczugami kojarzy Ci się głównie z cyrkowymi sztuczkami? Niesłusznie – hinduska pałka do ćwiczeń, czyli clubbell to przyrząd znany w Indiach już w starożytności, a korzyści z tego rodzaju treningu sprawiają, że maczugi doceniają także współcześni trenerzy. Może być używana przez większość sportowców: zarówno zajmujących się sztukami walki, jak i lekkoatletów czy osoby uprawiające sporty grupowe, takie jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Jeśli nudzą Cię tradycyjne zajęcia fitness i szukasz czegoś nowego, co będzie stanowiło ciekawą alternatywę dla większości sprzętów na siłowni – postaw na clubbell i sprawdź, jak wiele przyjemności może dać Ci trening z tym narzędziem.

Clubbell – sposób na wzmocnienie ciała

Czy narzędzie używane w starożytności sprawdzi się we współczesnym treningu? Clubbell wykorzystywany jest do ćwiczenia dynamiki i wytrzymałości. Wykonywanie specjalnych obrotów oraz wymachów wymaga ruchów ciała w pełnym zakresie. Co ważne, wcale nie potrzebujesz dużego obciążenia, by wykonać trening; lekka maczuga również będzie zmuszała mięśnie do pracy, zatem jeśli szukasz sposobów na urozmaicenie treningu kardio oraz chcesz poprawić wydolność swojego organizmu – postaw na trening z Indian clubbell. Ćwicząc z wykorzystaniem maczugi możesz zadbać o symetryczną budowę ciała oraz wzmocnić swoje ramiona, a także popracować nad wytrzymałością organizmu.

Clubbell – o czym warto pamiętać?

Jak w przypadku wszystkich akcesoriów do ćwiczeń, także i w tym wypadku nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Trening z maczugą na początku warto wykonywać pod okiem specjalisty, który nauczy prawidłowego użytkowania. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wykonanie; maczuga powinna wygodnie leżeć w dłoni, dlatego niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie rękojeści. Wymachy i obroty z wykorzystaniem maczugi mogą być również pomocne w przypadku występowania bólu w okolicach stawu barkowego oraz zwyrodnień stawów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *