Taśmy treningowe – zacznij ćwiczyć już teraz!

Na samą myśl o siłowni przechodzą Cię ciarki? Ten rodzaj treningów trzeba polubić – nie każdemu odpowiada, więc jeśli zmuszasz się do każdego wyjścia na siłownię, pora poszukać alternatywy. Trening z wykorzystaniem gum oporowych to propozycja dla osób, które chcą rozpocząć regularne uprawianie ćwiczeń – również w zaciszu domowym. Gumy oporowe do ćwiczeń są stosunkowo niedrogie, dlatego jeśli szukasz motywacji do rozpoczęcia treningów i planujesz zainwestować w akcesoria, postaw na gumy oporowe.

Zalety treningu z taśmami

Jeśli nie przepadasz za ćwiczeniami z hantlami i szukasz alternatywy dla bieżni czy sztangi, taśmy treningowe będą doskonałą propozycją. Odpowiednio dobrane gumy mogą posłużyć do wykonania dowolnego treningu: wzmacniającego, ogólnorozwojowego oraz ćwiczeń na wzmocnienie poszczególnych partii mięśni. Opór wybierasz zgodnie z własnymi preferencjami: bardziej uniwersalne będą taśmy nieco węższe, choć warto posiadać w swojej kolekcji również taśmę o większym oporze. Taśmy zajmują niewiele miejsca – nie musisz przeznaczać osobnego pomieszczenia na siłownię. Bez problemu zmieszczą się w pudełku, szufladzie lub… walizce. Nie musisz zatem rezygnować z treningu podczas wakacyjnego wyjazdu. Za pomocą gum możesz wykonać trening rozciągający, wzmocnić mięśnie, popracować nad równowagą. Ćwiczenia nie są inwazyjne, a bardzo szybko przynoszą pierwsze efekty.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Choć powszechnie panująca opinia głosi, że opór taśmy oznaczony jest za pomocą koloru, to jednak tak naprawdę należy zwracać uwagę na oznaczenia producenta. Taśmy do ćwiczeń są na tyle niedrogie, że bez problemu możesz zainwestować zarówno w węższy model, jak i szeroką taśmę – idealną do podciągania. W Internecie znajdziesz szereg propozycji ćwiczeń z taśmami treningowymi. Możesz zacząć samodzielne treningi w zaciszu domowym lub wybrać się na siłownię i skonsultować plan treningowy z trenerem. W ten sposób idealnie dobierzesz ćwiczenia do własnych potrzeb i możliwości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *